تاریخ انتشار: ۲۱:۳۱:۱۵, ۲۶ مرداد ۱۳۹۶

ترافیک نیمه‌ سنگین به سمت شهرهای شمالی

ترافیک نیمه‌ سنگین به سمت شهرهای شمالی

اعتدال : سیاوش محبی دقایقی پیش در گفت‌وگو با فارس استان تهران در خصوص اوضاع ترافیکی محورهای مواصلاتی شرق استان تهران به خصوص هراز، فیروزکوه و امام رضا(ع) اظهار داشت: ترافیک در محور هراز به سمت شهرهای شمالی نیمه‌سنگین در جریان است و تردد انواع وسایل نقلیه به غیر از کامیون و کامیونت در این محور با کندی انجام می‌پذیرد و این روند تا ساعت‌های آینده ادامه خواهد داشت.
وی گفت: تردد انواع وسایل نقلیه در محور فیروزکوه نیز نیمه‌سنگین در جریان است و نیروهای پلیس راهور با آمادگی ۱۰۰ درصدی و با تمام تجهیزات و ماشین‌آلات در طول جاده‌های شرق استان تهران مستقر هستند تا در صورت بروز گره ترافیکی، نسبت به عادی‌سازی جریان ترافیک اقدام کنند.
فرمانده پلیس‌راه ویژه شرق استان تهران افزود: اوضاع ترافیکی در محور امام رضا(ع) نیمه‌سنگین با بار کمتر نسبت به دو محور هراز و فیروزکوه در جریان است و خرسندیم که تاکنون حادثه خاصی در جاده‌های شرق استان تهران رخ نداده است.
محبی اضافه کرد: با توجه به در پیش بودن روز تعطیل شاهد آغاز مسافرت‌های مقطعی تابستانی هستیم و بار ترافیکی هر لحظه افزایش پیدا می‌کند و به دلیل عدم گنجایش شهرهای عبوری این جاده‌ها مانند جاجرود، منطقه گیلاوند، فیروزکوه و... ترافیک سنگین و با پس‌زدگی همراه می‌شود که در حال حاضر این پس‌زدگی در گیلاوند وجود دارد.
وی تصریح کرد: از هم‌وطنان تقاضا داریم نسبت به استفاده درست و صحیح از زمان سفر و مدیریت مسافرت خود قبل از آغاز و پایان تعطیلات برنامه‌ای را برای ساعات حرکت و بازگشت در نظر بگیرند.
فرمانده پلیس‌راه ویژه شرق استان تهران اضافه کرد: رانندگان در صورت عدم رعایت مدیریت زمان سفر باعث ایجاد گره ترافیکی و حضور در ترافیک سنگین خواهند شد و با زمان‌بندی مناسب می‌توانند از گرفتار شدن در ترافیک‌ جاده‌ای جلوگیری به عمل آورند.
وی ادامه داد: علی‌رغم اعلام پلیس راهور در پایان تعطیلات شاهد بازگشت مسافران در ساعات پایانی روز هستیم و همواره ترافیک سنگین پایان روز تعطیلات را در جاده قدیم و آزادراه نظاره‌گریم و به همین دلیل از هم‌وطنان درخواست می‌کنیم حتی‌المقدور بازگشت خود را به ساعات پایانی روز موکول نکنند.
فرمانده پلیس‌راه ویژه شرق استان تهران اظهار کرد: با توجه به حجم بالای تردد در جاده‌ها بیشترین عامل تصادفات عدم رعایت فاصله طولی مناسب با خودروی جلویی است که توصیه می‌کنیم رانندگان توجه کامل به جلو هنگام رانندگی داشته باشند.
محبی افزود: مسافران در صورت بروز خستگی در محل‌های ایمن توقف و با استراحت کامل و تجدید قوا به مسیر خود ادامه دهند.
وی ادامه داد: رانندگان با رعایت کامل مقررات راهنمایی و رانندگی، پرهیز از عجله و شتاب، صبر و شکیبایی در جاده‌ها تردد کرده و از ارتکاب تخلفات حادثه‌ساز پرهیز کنند تا سفری ایمن برای خود و دیگر هم‌وطنان رقم بزنند. ∎​