تاریخ انتشار: ۱۸:۰۳:۴۴, ۲۶ مرداد ۱۳۹۶

اشتغال بیش از 100 هزار نفر در خوشه های صنعتی و کسب و کار فارس

اشتغال بیش از 100 هزار نفر در خوشه های صنعتی و کسب و کار فارس

اعتدال : به گزارش دریافتی پنجشنبه ایرنا از روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی فارس، شاهپور قنبری افزود: تا کنون 2 خوشه گلاب و عرقیات میمند و سنگ شمال، با دستیابی به اهداف مورد نظر در حوزه های ارتقای تولید، صادرات و فناوری به‌ عنوان خوشه توسعه یافته معرفی شده و شبکه فراگیر این خوشه ها نیز تشکیل شده است.
وی اظهار داشت: علاوه بر این، 2 خوشه صنعتی فرش دستباف، رب گوجه فرنگی و ترشیجات نیز در مرحله پایانی انجام مراحل توسعه خوشه ای قرار دارند و با تشکیل شبکه فراگیر تا پایان سال 96 به مرحله توسعه یافتگی می رسند.
قنبری، با اشاره به فعالیت خوشه خرمای جنوب به عنوان پنجمین خوشه کسب و کار در استان فارس، گفت: عامل توسعه این خوشه نیز انتخاب شده و فعالیت های خود را آغاز کرده است.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس گفت:تا کنون 12خوشه صنعتی شامل سنگ شمال فارس، سنگ نی ریز، انجیر، خرما، گلاب و عرقیات گیاهی، رب گوجه و ترشیجات، گیاهان دارویی، بسته بندی میوه و مرکبات، صنایع پلاستیک، مسقطی لار، خدمات فنی و مهندسی و تجهیزات صنایع نفت، گاز و پتروشیمی در این استان شناسایی شده است.
قنبری ادامه داد: از این تعداد تاکنون طرح امکان سنجی 9 خوشه صنعتی به پایان رسیده است.
وی، به برخی از دستاوردهای اجرای طرح خوشه های صنعتی در استان فارس، اشاره کرد و افزود: در خوشه سنگ شمال با اجرای برنامه های حمایتی، علاوه بر کاهش صادرات سنگ خام، اقدام های موثری برای صادرات به کشورهای هدف جدید نظیر روسیه و عمان درحال انجام است.
قنبری اضافه کرد: در خوشه گلاب و عرقیات میمند فیروزآباد آفارس نیز اقدام های تاثیرگذاری در بخش های بازاریابی، استانداردسازی محصولات و ارتقای سطح فناوری واحدهای تولیدی انجام شده است.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس، تشکیل کنسرسیوم های صادراتی در خوشه های صنعتی فارس را از راهبردهای مهم سال 96 این شرکت بیان کرد و گفت: با برگزاری نشست های مختلف با ذینفعان خوشه های صنعتی فعال در این استان، تشکیل چهار کنسرسیوم در خوشه فرش، گلاب و عرقیات میمند، سنگ شمال و رب گوجه فرنگی، ترشیجات و شوریجات وارد مرحله اجرایی شده است.
قنبری افزود: سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران نیز برای تقویت فعالیت کنسرسیوم های صادراتی، از ایجاد مراکز فروش کنسرسیوم ها در بازارهای هدف خارجی حمایت و علاوه بر این با اختصاص یارانه، بخشی از هزینه های اعزام اعضای کنسرسیوم ها به نمایشگاه های بین المللی را پرداخت می کند.
کنسرسیوم، به اتحاد 2 یا چند شرکت برای شرکت در مناقصه یک پروژه معین گفته می شود، که در صورت برنده شدن در مناقصه، اجرای پروژه در قالب قرارداد با کارفرما و بر اساس شرایط مورد توافق بین اعضای کنسرسیوم انجام می شود.
2027 /6118
دریافت خبر: سید احمد نجفی ** انتشار دهنده: پرویندخت پاردسویی شیرازی
انتهای پیام /*

برچسب ها اقتصاد شهرك صنعتي خوشه هاي صنعتي اشتغال ∎​