تاریخ انتشار: ۱۰:۲۳:۳۹, ۲۶ مرداد ۱۳۹۶

نامه سرگشاده دکتر دیناروند به دکتر احمد توکلی

نامه سرگشاده دکتر دیناروند به دکتر احمد توکلی

اعتدال : سلامت نیوز:رسول دیناروند رییس سازمان غذا و دارو در نامه ای نسبت به برخی اظهارات و ادعاهای مطرح‌شده پاسخ داد.
به گزارش سلامت نیوز، متن نامه به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر احمد توکلی
سلام علیکم
انتشار نامه شما خطاب به نمایندگان محترم مجلس یکبار دیگر ثابت کرد که جنابعالی بدنبال مطرح کردن خود به هر قیمتی حتی هتک حرمت مومنین هستید. ادعای تضاد منافع در مورد وزیر بهداشت و معاونان ایشان اتهام نخ نمایی بیش نیست و برخلاف ادعای جنابعالی و اقلیت همفکرانتان، قاطبه مردم و مسئولین می دانند که در ۴ سال گذشته چگونه از همه چیز خود برای دفاع از حقوق و رسیدگی به سلامت مردم بخصوص محرومین گذشتیم. کاهش ۲۵ و ۳۵ درصدی قیمت داروها و تجهیزات پزشکی وارداتی که هزاران میلیارد تومان صرفه جویی برای کشور داشته است قطعا منافع کسانی را به خطر انداخته است که اکنون با اتهام پراکنی سعی در خدشه دار کردن چهره افراد خدوم حوزه سلامت نموده است.

برای آگاهی افکار عمومی و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی اعلام می کنم که اینجانب و خانواده‌ام هیچگاه در هیچ دوره‌ای از عمر کاری خود، در امر واردات دارو و هیچ کالای دیگری فعالیت نداشته‌ایم. سابقه اجرایی اینجانب صرفا مدیریت و فعالیت در عرصه تحقیق، توسعه و تولید دارو بوده است و در این عرصه به دستاوردهای خود بعنوان یک استاد رشته داروسازی افتخار میکنم. تربیت دهها دانشجوی نخبه، انتشار صدها مقاله علمی، ثبت دهها اختراع و پتنت ملی و بین‌المللی و در نهایت مشارکت در تاسیس ۴ شرکت دانش بنیان دستاورد ۳ دهه تلاش خالصانه اینجانب بوده است. اینجانب و جنابعالی همزمان بورسیه تحصیلی در خارج کشور بودیم. بفرمایید جنابعالی که بعدا مشخص شد بدون صلاحیت لازم و با استفاده رانت، بورسیه تحصیلی خارج از کشور گرفتید چه دستاورد علمی برای کشور داشته‌اید؟ واقعا از این تهمت زنی به دیگران چه چیز را دنبال میکنید؟

ادعاهای جنابعالی مبتنی بر گزارشی است دروغ که توسط موسسه تحت مسئولیتتان تولید و منتشر شد. گزارشی که تهیه آن گرفتار ۱۰۰درصد تضاد منافع بود. سه نفر از تهیه کنندگان گزارش خود، دارای چندین شرکت دخیل در امر واردات و تولید دارو هستند و نفر چهارم نیز اخراجی یکی از شرکتهای دارویی رقیب ایشان بوده است. واقعا با خود فکر نکردید که ممکن است این افراد از روی حب و بغض شخصی دست به تهیه آن گزارش زده‌ باشند؟ بسیار متاسف هستم جنابعالی بخشی از تلاش خود را صرف هتک حرمت و آبروی افرادی کرده‌اید که قطعا در این دنیا و آن جهان از شما نخواهند گذشت. بدانید که ممکن است در این دنیا، نام و اعتبارتان بتواند فرد بدون نفوذ و پشتوانه‌ای مانند اینجانب را زیر بولدوزر تهمتهایتان له کند ولی قطعا در آن جهان عقوبت الهی در این زمینه بسیار دردناک خواهد بود.
دکتر رسول دیناروند
معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو