تاریخ انتشار: ۲۱:۴۴:۳۹, ۲۴ مرداد ۱۳۹۶

اختصاص 187میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه ‌اشتغال به مددجویان کمیته امداد

اختصاص 187میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه ‌اشتغال به مددجویان کمیته امداد

اعتدال :


به گزارش فارس، محسن ولیئی با بیان اینکه توانمندسازی و تأمین خوداتکایی مددجویان تحت حمایت از مهم‎ترین اهداف این نهاد است، گفت: فراهم کردن امکانات لازم برای توانمندسازی، خوداتکایی، استقلال اقتصادی افراد و خانواده‌های نیازمند از طریق استعدادسنجی، مشاوره شغلی، پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه و ایجاد ‌اشتغال در اولویت برنامه‌های کاری این نهاد است.
وی با بیان اینکه امروز جامعه نیازمند همکاری جمعی مدیران و مسئولان برای خدمت به نیازمندان است، بیان کرد: تلاش جمعی می‌تواند رویکرد خدمتی به محرومان را به صورت کمی و کیفی افزایش دهد.
ولیئی تاسیس شبکه ایران کالا را از مهم‌ترین اقدامات صدا وسیما در سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» دانست و افزود: این اقدام، شاخصه مهم همراهی رسانه در حوزه اقتصاد است؛ این شبکه بستر مناسبی برای حمایت و معرفی خانواده‌های تحت حمایت این نهاد در بخش تولید است.
مدیرکل کمیته امداد استان تهران با ‌اشاره به اینکه هدف اصلی کمیته امداد، خودکفایی افراد تحت حمایت این نهاد است، گفت: تبلیغ صنایع دستی و محصولات مددجویان کمیته امداد، اگر به عنوان یک ضرورت در جامعه نهادینه شود، می‎تواند در بهبود معیشت زندگی آن‎ها و ارتقای شرایط اقتصادی موثر باشد.
ولیئی با‌ اشاره به اینکه درسال جاری توجه ویژه در زمینه ایجاد ‌اشتغال برای خانواده‌های تحت حمایت شده است، یادآور شد: امسال 187 میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه ‌اشتغال برای ایجاد طرح‌های ‌اشتغال‌زایی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان تهران اختصاص یافته است.

∎​