تاریخ انتشار: ۱۹:۳۴:۰۱, ۲۴ مرداد ۱۳۹۶

پرداخت 730 میلیارد تومان تسهیلات به واحد های صنعتی + فیلم

پرداخت 730 میلیارد تومان تسهیلات به واحد های صنعتی + فیلم

اعتدال : به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از اراک ؛ محمود زمانی قمی استاندار استان مرکزی در جلسه شورای اداری شهرستان ساوه  با اشاره به مشکلات صنایع گفت : به ۱۶۰ واحد کوچک و متوسط برای رونق تولید و اشتغال بیش از ۷۳۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی داده شده است.
زمانی قمی با اشاره به رشد ۶۳ درصدی صادرات استان در چهار ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه گذشته افزود: در همین مدت در سال جاری ۳۱۱ میلیون دلار صادرات و ۱۱۵ میلیون دلار واردات صورت گرفته که طراز مثبت ۱۹۶ میلیون دلاری را شاهد هستیم.
وی با بیان اینکه ۲۳۰ هکتار زمین در شهرک های صنعتی برای ایجاد واحد های جدید به سرمایه گذاران واگذار شده، اضافه کرد: همزمان با فراهم نمودن زیرساخت ها باید موانع تولید را نیز برطرف کنیم.
زمان قمی از ثبت ۵۵۰ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در استان مرکزی از سال ۹۴ در وزارت اقتصاد و دارایی خبر داد و گفت : استان مرکزی با نرخ بیکاری ۷/۳ ، پایین ترین نرخ بیکاری را در کشور دارد.
امام جمعه ساوه هم در این جلسه با تاکید بر توجه به محیط زیست کشور و کمبود آب در قرار داد احداث شرکت رنو در ساوه ، گفت : جذب حداقل ۵۰ درصد نیروی کار بومی از خواسته های مردم ساوه است.
حجت الاسلام حسینی خواستار برطرف کردن مشکلات صنایع در ساوه شد و افزود : باید بعد از ارائه تسهیلات بانکی به صنایع ؛ بر نحوه ی استفاده آن نظارت کرد.
فرماندار ساوه نیز در این جلسه گفت : صادرات ساوه در چهار ماه سال جاری ۱۴۷دمیلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۵ درصد افزایش پیدا کرده است.
بهاروند با بیان اینکه ۸۰ درصد واردات و ۴۰ درصد صادرات استان از گمرکات ساوه انجام می شود ، افزود: عمده واردات تجهیزات و دستگاه های مورد نیاز خطوط تولید کارخانه بوده است.
سپس استاندار مرکزی در جلسه هم اندیشی خبرین و فعالان; اقتصادی ساوه و زرندیه حضور پیدا کرد.
در این جلسه مقرر شد ، زائر سرای شهد نوبران به همت خیرین حوزه تولید و تجارت برای زائرین عتبات عالیات به خصوص در مراسم اربعین ، احداث شود.
استاندار مرکزی در مصاحبه ای با بیان اینکه زائر سرای با سبک معماری ایرانی اسلامی ساخته می شود ، گفت : حدود ۱۰ میلیارد تومان برای ساخت این زائر سرا پیش بینی شده است.
وی افزود : در این زائر سزا مکان استراحت ، مسجد ، حسینیه ، سالن همایش و جایگاه سوخت پیش بینی شده است.
حجت السلام محمدی مطلق ، امام جمعه نوبران هم در این جلسه گفت : عشق امام حسین (ع) همانند آهن ربا قلب ها را به هم نزدیک می کند و خیرین با همدلی نقش تاثیرگذاری در ساخت این زائر سرا را دارند.

∎​