تاریخ انتشار: ۱۹:۱۴:۵۱, ۲۴ مرداد ۱۳۹۶

احتمال بروز سیلاب در ۸ استان کشور آخرین توصیه‌ها به عشایر احتمال بروز سیلاب در ۸ استان کشور آخرین توصیه‌ها به عشایر

احتمال بروز سیلاب در ۸ استان کشور آخرین توصیه‌ها به عشایر احتمال بروز سیلاب در ۸ استان کشور آخرین توصیه‌ها به عشایر

اعتدال : پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : سازمان هواشناسی کشور با صدور اطلاعیه‌ای از احتمال بروز سیلاب در برخی نواحی هشت استان کشور خبر داد.

به گزارش انتخاب به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا؛ سازمان هواشناسی در اطلاعیه شماره 35 خود از وقوع بارش باران در نقاط مختلف کشور طی دو روز آتی خبرداد.

متن کامل این اطلاعیه به شرح ذیل است:  بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی طی دو روز آینده، به‌ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب، رگبار موقتی باران گاهی با رعد و برق و وزش باد به نسبت شدید رخ می‌دهد.

سه شنبه 24 مرداد ماه سال 96 : رگبار موقتی و رعد و برق روز سه‌شنبه در جنوب فارس، مناطق جنوبی و شرقی بوشهر، برخی مناطق هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب غرب کرمان، نوار شمالی و غربی آذربایجان غربی و ارتفاعات شمال آذربایجان شرقی رخ می‌دهد.

چهارشنبه 25 مرداد ماه سال 96 : رگبار موقتی و رعد و برق در برخی مناطق فارس، مناطق جنوبی و شرقی بوشهر، برخی مناطق هرمزگان، ارتفاعات جنوب و جنوب غرب کرمان، شرق کهگیلویه و بویراحمد، نیمه شمالی آذربایجان غربی و شمال آذربایجان شرقی به‌وقوع می‌پیوندد.

رگبار موقت باران در فصل تابستان غالباً به شکل ناگهانی رخ می‌دهد و روان آب حاصل به‌طور موقت موجب سیلاب محلی در مسیلها می‌شود.

 داشتن آمادگی لازم برای واکنش مناسب به‌خصوص عشایر برای جلوگیری از خسارت احتمالی در مناطق یاد شده و در بازه‌های زمانی بعد از ظهر تا اوایل شب در ارتفاعات توصیه می‌شود.  
∎​