تاریخ انتشار: ۰۵:۰۷:۱۰, ۲۲ مرداد ۱۳۹۶

توافق ترامپ و مکرون برای همکاری در بحران شبه جزیره کره

توافق ترامپ و مکرون برای همکاری در بحران شبه جزیره کره

اعتدال : به گزارش بامداد یکشنبه ایرنا به نقل از شبکه خبری فرانس24، دونالد ترامپ و امانوئل مکرون رئیسان جمهوری آمریکا و فرانسه در گفت و گوی تلفنی به بحث پیرامون 'وضعیت خطرناک مرتبط با رفتار بی ثبات کننده کره شمالی' پرداختند.
کاخ الیزه در بیانیه ای اعلام کرد که مکرون برای همکاری با همتای آمریکایی خود برای اجبار کره شمالی در جهت پایبندی به تعهدات بین المللی خود موافقت کرد.
براساس این بیانیه، مکرون همچنین ضمن ابراز نگرانی درباره تهدیدات برنامه هسته ای و موشکی کره شمالی، بر همکاری سران کشورهای جهان برای اجبار پیونگ یانگ به بازگشت به مسیر مذاکرات بدون هیچ شرطی تاکید کرد.
وی افزود: فرانسه و دیگر اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد از کره شمالی می خواهند که برای انهدام کامل، قابل اثبات و برگشت ناپذیر برنامه هسته ای و موشکی خود اقدام کند.
رئیس جمهوری فرانسه همچنین با متحدان و شرکای منطقه ای این کشور اعلام همبستگی کرد.
به گزارش ایرنا، تنش های مرتبط با کره شمالی در هفته های اخیر در حالی بالا گرفته که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به تازگی به کره شمالی هشدار داد اگر تهدیدهای خود را متوقف نکند با 'آتش و خشمی' رو به رو می شود که جهان تاکنون مانند آن را ندیده است.
وی روز چهارشنبه در ادامه جنگ لفظی با پیونگ یانگ اعلام کرد که قدرت زرادخانه هسته ای آمریکا، قوی تر از هر زمان دیگری است. کره شمالی نیز بار دیگر آمریکا را به حمله موشکی به تاسیسات نظامی در گوام تهدید کرد.
هشدار ترامپ به کره شمالی در حالی مطرح می شود که در روزهای گذشته برخی چهره های تندرو در آمریکا مانند 'جان بولتون' نماینده پیشین ایالات متحده در سازمان ملل نیز بر برخورد جدی واشنگتن با تهدید پیونگ ییانگ تاکید کرده بودند.
از سوی دیگر برخی سیاستمداران آمریکایی همچون سناتور جان مک کین رئیس کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا از تهدید های ترامپ علیه پیونگ یانگ انتقاد کرد و گفت: این لفاظی ها بی اساس بوده و کمکی به کاهش تنش های میان دو کشور نمی کند.
شبد**9416**1010
مترجم: علیرضا آقازاده**انتشار:حسن معظمی
انتهای پیام /*

کد خبر: 82629514 (6118534) تاریخ خبر: 22/05/1396 ساعت: 4:42 نسخه چاپی ارسال به دوستان
نام:
ایمیل گیرنده:
برای ارسال به چندین ایمیل از علامت , استفاده کنید
Captcha:

برچسب ها سياسي دونالد ترامپ امانوئل مكرون كره شمالي ∎​