تاریخ انتشار: ۲۰:۲۹:۳۵, ۲۱ مرداد ۱۳۹۶

تولید با نرخ بهره ۳۶درصدی شدنی نیست با کرباسیان یک زبان مشترک ۱۲ ساله داریم

تولید با نرخ بهره ۳۶درصدی شدنی نیست با کرباسیان یک زبان مشترک ۱۲ ساله داریم

اعتدال : وزیر پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت:نرخ بهره بانکی یک موضوع پیرامونی محسوب می‌شود ولی کیست که نداند تولید با نرخ بهره ۳۶ درصدی شدنی نیست. به‌گزارش ایلنا، محمد شریعتمداری در فراکسیون تولید و اشتغال حضور یافت و درباره برنامه‌های خود برای حضور در کابینه دولت دوازدهم گفت: بسیار خوشحال هستم که در فراکسیون تولید و اشتغال در سالی به‎همین نام حضور دارم.

تمامی ارکان نظام در تولید و اشتغال باید همکاری کنند

او با بیان اینکه تولید و اشتغال یک کار عمومی است که باید تمامی ارکان نظام در آن همکاری کنند و وجود این فراکسیون می‌تواند در امر پیگیری و نظارت مفید باشد، اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین اموری که باید رئیس‌جمهور در آن اهتمام کند، تشکیل یک دولت هماهنگ است.

با کرباسیان یک زبان مشترک ۱۲ ساله داریم

وزیر پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه با کرباسیان وزیر پیشنهادی وزارت اقتصاد و دارایی یک زبان مشترک ۱۲ ساله داریم و بخش عمده‌ای از نیازهای حوزه اقتصادی کشور با ایجاد هماهنگی‌ها رفع می‌شود، تصریح کرد: ثبات در اقتصاد یک امر الزامی است اما باید مراقب بود تا این مسئله به‌سکون تبدیل نشود.

ایجاد تقاضا در بازار داخلی مهم‌ترین نیاز اقتصادی کشور در حوزه صنعت

شریعتمداری با بیان اینکه مهم‌ترین نیاز اقتصادی کشور در حوزه صنعت، معدن و تجارت ایجاد تقاضا در بازار داخلی است که با قدرت خرید مردم ارتباط مستقیم دارد، خاطرنشان کرد: نرخ بهره بانکی یک موضوع پیرامونی محسوب می‌شود ولی کیست که نداند تولید با نرخ بهره ۳۶ درصدی شدنی نیست.

موانع پیش‌روی صادرات کشور باید بر‌طرف شود

او با تاکید بر اینکه موانع پیش‌روی صادرات کشور باید بر‌طرف شود، ابراز داشت: یک زمانی نرخ سود ارز ثابت بود مشوق‌های صادراتی فراوان وجود داشت اما امروز به قیمت آن زمان میزان حمایت‌های انجام شده در حد صفر است.

قدم‌های در زمینه سرمایه‌گذاری خارجی برداشته شده است

وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه یکی از تلاش‌های که بنده به آن اهتمام می‌ورزم این است که فضای پیرامونی صنعت را باید باز کنیم، بیان کرد: قدم‌های در زمینه سرمایه‌گذاری خارجی برداشته شده است که باید بیشتر در این مسیر حرکت کنیم.

موضوع جلب سرمایه‌گذاری خارجی را برای تولیدکنندگان باید حل کنیم

شریعتمداری، با بیان اینکه موضوع جلب سرمایه‌گذاری خارجی را برای تولیدکنندگان باید حل کنیم در غیر این صورت صنعت کشور خفه می‌شود، یادآور شد: اگر تیم موجود پیشنهادی مشغول کار شوند می‌توانیم با یک هماهنگی مناسب مشکلات را برطرف کنیم.

او در پایان صحبت‌های خود عنوان کرد: به دنبال این هستیم تا تولیدکنندگان برای شروع فعالیت خود تنها یک مجوز دریافت کند.