تاریخ انتشار: ۱۴:۳۷:۳۹, ۲۱ مرداد ۱۳۹۶

اختصاص 187میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه برای طرح‌های اشتغالزایی

اختصاص 187میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه برای طرح‌های اشتغالزایی

اعتدال : به گزارش ایسنا، محسن ولیئی بابیان اینکه توانمندسازی و تأمین خوداتکایی مددجویان تحت حمایت از مهمترین اهداف این نهاد است گفت: فراهم کردن امکانات لازم برای توانمندسازی، خوداتکایی، استقلال اقتصادی افراد و خانواده‌های نیازمند از طریق استعداد سنجی، مشاوره شغلی، پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه و ایجاد اشتغال در اولویت برنامه‌های کاری این نهاد است.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه امروز جامعه نیازمند همکاری جمعی مدیران و مسئولان برای خدمت به نیازمندان است اظهار کرد: تلاش جمعی می‌تواند رویکرد خدمتی به محرومان را به صورت کمی و کیفی افزایش دهد.

ولیئی تاسیس شبکه ایران کالا را از مهم‌ترین اقدامات صدا و سیما در سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» دانست و افزود: این اقدام، شاخصه مهم همراهی رسانه در حوزه اقتصاد است؛ این شبکه بستر مناسبی برای حمایت و معرفی خانواده‌های تحت حمایت این نهاد در بخش تولید است.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران با اشاره به اینکه هدف اصلی کمیته امداد، خودکفایی افراد تحت حمایت این نهاد است، گفت: تبلیغ صنایع دستی و محصولات مددجویان کمیته امداد، اگر به عنوان یک ضرورت در جامعه نهادینه شود، می تواند در بهبود معیشت زندگی آنها و ارتقای شرایط اقتصادی موثر باشد.

وی با بیان اینکه توسعه چرخه اشتغال به عنوان یکی از اولویت های کمیته امداد، نقش بسزایی در کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی خواهد داشت،عنوان کرد: کمیته امداد به عنوان یکی از مراجع تولید اشتغال با بررسی مشکلات زنان سرپرست خانوار در زمینه حمایت از اقشار آسیب پذیر نقشی مهمی ایفا می کند.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران با اشاره به اینکه درسال جاری توجه ویژه در زمینه ایجاد اشتغال برای خانواده های تحت حمایت شده است، خاطرنشان کرد: امسال ۱۸۷ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه اشتغال برای ایجاد طرح های اشتغال زایی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان تهران اختصاص یافته است.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران ادامه داد: ایجاد انگیزه و افزایش روحیه اعتماد به نفس و خودباوری در مددجویان، افزایش سطح دانش و آگاهی‌های فنی و اقتصادی مددجو به همراه پیش‌بینی فرایندهای ایجاد و توسعه طرح اشتغال و خودکفایی از جمله اقدامات مؤثر در خودکفایی و خروج خانواده‌ها از چرخه حمایت است.

اردشیر زابلی زاده، رئیس شبکه ایران کالا نیز در این نشست با بیان اینکه فعالیت های کمیته امداد در بحث محرومیت زدایی تأثیرگذار است، مراتب همکاری خود را با این این نهاد اعلام کرد و گفت: در رونق بخشی به فضای کسب و کار و خود اتکایی مددجویان تحت حمایت با این نهاد همکاری خواهد کرد.

انتهای پیام ∎​