تاریخ انتشار: ۱۵:۲۰:۴۴, ۲۰ مرداد ۱۳۹۶

امدادرسانی به 8 هزار سیل زده در آذربایجان غربی ادامه دارد

امدادرسانی به 8 هزار سیل زده در آذربایجان غربی ادامه دارد

اعتدال : به گزارش ایرنا حسن محمودی اصل زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به مشارکت نیروهای امدادی در بازگشایی مسیرها، افزود: 20 روستای استان همچنان در محاصره قرار دارد و عملیات امدادرسانی در این روستاها توسط 57 تیم امدادی دنبال می شود.
به گفته وی با کمک نیروهای امدادی هلال احمر این استان تاکنون حدود یکهزار نفر از روستاییان اسکان اضطراری یافتند و اقلام اولیه زندگی شامل غذا و پوشاک گرم در بین آنان توزیع شده است.
وی با اشاره به اینکه برخی از پل‌ها و معابر اصلی اشنویه از روز گذشته در جریان شدید سیل قرار گرفته و تردد را برای مردم دشوار کرده است، افزود: عوامل امدادی با تلاش‌های بی‌وقفه خود در صدد جلوگیری از وقوع حوادث احتمالی و رفع مشکل برای سیل زدگان هستند.
محمودی اصل زاده به آثار وقوع سیل در شهرستان‌های ارومیه و نقده نیز اشاره کرد و ادامه داد: روستاهای بخش سیلوانای ارومیه و نقده نیز دچار آبگرفتگی شده است و امدادرسانی در این نقاط با حداکثر توان ادامه دارد.
وی به آماده باش هلال احمر این استان اشاره کرد و ادامه داد: تاکنون سه شهرستان ارومیه، نقده و اشنویه گرفتار سیلاب شده که با تلاش امدادگران، درصد خسارات های جانی و مالی به حداقل رسیده است.
به گزارش ایرنا، طغیان رودخانه گدار در اشنویه علاوه بر مسدود کردن مسیر 49 کیلومتری اشنویه - پیرانشهر، روز گذشته یک نوجوان 12 ساله را به کام کشید و عملیات جست و جو برای یافتن این نوجوان همچنان ادامه دارد.
تخریب شدن پل هاشم آباد در پی طغیان رودخانه باراندوز در محور راژان به منطقه 'زیوه' و 'مرگور'، نیز راه ارتباطی 50 روستای ارومیه را مسدود کرده است.
مدارس برخی از نقاط اشنویه و بخش سیلوانای ارومیه در نوبت صبح و بعد از ظهر امروز /شنبه/ به دلیل طغیان آب رودخانه ها، مسدود بودن مسیرهای مواصلاتی و احتمال بروز حوادث ناشی از بارش ها تعطیل است.
امروز در شهرستان نقده با توجه به کاهش میزان آب رودخانه گدار، شرایط بهتر شده و این شهرستان در حال خروج از بحران است؛ روز گذشته در اثر طغیان این رودخانه و بروز سیل خسارت هایی به 25 روستای این شهرستان و برخی از منازل در شهرهای نقده و محمدیار وارد شد اما تعیین این خسات ها به بعد از کنترل بحران موکول شده است.
در شهرستان اشنویه روستاهای پی قلعه، گلاز، سرگیس، فجرآباد، درود و دنیخه، در شهرستان ارومیه روستاهای سوسن‌آباد، هاشم‌آباد، سلطان‌آباد، علیه، ژراژی، لورزینی، سیدک، گوی قلعه، جیرانلار، خضرآباد، سردرود، بابارود و حسوکندی و در شهرستان نقده نیز روستاهای اوخسار، دورگه لطف‌الله و ورودی شهر با بیشترین خسارت ناشی از سیل و طغیان روز گذشته رودخانه های استان مواجه است.
8135/ 3072 ** خبرنگار: شهین بیدادرس ** انتشار دهنده: علیرضا فولادی
انتهای پیام /*

کد خبر: 82493547 (5924383) تاریخ خبر: 26/01/1396 ساعت: 14:13 نسخه چاپی ارسال به دوستان
نام:
ایمیل گیرنده:
برای ارسال به چندین ایمیل از علامت , استفاده کنید
Captcha:

برچسب ها اجتماعی حوادث سیل و طغیان رودخانه ها هلال احمر آذربایجان غربی ∎​