تاریخ انتشار: ۰۰:۱۷:۵۳, ۹ مرداد ۱۳۹۶

دستگیری قاتل فراری بعد از ۱۷ سال در جیرفت

دستگیری قاتل فراری بعد از ۱۷ سال در جیرفت

اعتدال : خبرگزاری فارس: فرمانده انتظامی شهرستان جیرفت گفت: با تلاش مأموران انتظامی فردی که 17 سال پیش مرتکب قتل عمد در یکی از استان‌های جنوبی کشور شده بود شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش روابط عمومی فرماندهی انتظامی استان کرمان، ماشاءالله ملایی اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر تردد متهم تحت تعقیب  به جرم قتل عمد در حوزه انتظامی شهرستان، بلافاصله  اکیپی از زبده‌ترین کارآگاهان پلیس آگاهی با انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی شناسایی و دستگیری متهم را به‌صورت ویژه در دستور کار قرار دادند.

وی افزود: ماموران با تلاش شبانه‌روزی و گسترش چتر اطلاعاتی سرانجام متهم را در یکی از اماکن عمومی شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی، وی را  در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان جیرفت در تشریح جزئیات این قتل افزود: متهم که اهل یکی از شهرستان‌های همجوار است 17 سال پیش در شهرستان قشم مشغول فعالیت‌های تجاری بوده است و شریک خود را به دلیل اختلافات مالی به نقطه خالی از سکنه شهر کشانده و پس از قتل وی متواری شده است.

ملایی توضیح داد: تغییر مداوم محل سکونت و استفاده از اسامی مستعار برای اشتغال به‌ کارهای خدماتی روند شناسایی و دستگیری متهم را پیچیده کرده بود که در نهایت با تلاش مأموران نامبرده دستگیر و به قتل عمد اعتراف کرد. ∎​