تاریخ انتشار: ۰۷:۲۸:۴۴, ۱۳ مرداد ۱۳۹۴

مرگ 12 راس دام در طوفان مورموری ایلام

مرگ 12 راس دام در طوفان مورموری ایلام

اعتدال : بخشدار کلات مورموری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: این حادثه که از اواخر دیشب آغاز شد و تا صبح امروز ادامه داشت باعث شکسته شدن برخی درختان، تخریب دیوارهای سه منزل مسکونی، تعدادی آلاچیق دامداران، خسارت مالی به سه دستگاه خودرو و قطع جریان برق منطقه شد.
حجت هادیزاده با بیان اینکه این حادثه در طول 30 سال گذشته بی سابقه بوده است، اظهار کرد: طوفان همچنین موجب آتش سوزی در منطقه جنگلی و مرتعی بهار آب از توابع روستای آب انار و سوختن بخشی از این منطقه شد که با تلاش مردم و نیروهای امدادی این حریق قبل از اینکه گسترش یابد، مهار شد.
وی افزود: شدت طوفان همراه با رگبار باران به حدی بود که تردد عابران پیاده و وسایل نقلیه در منطقه گرمسیری مورمروی و روستاهای تابعه برای مدت یک ساعت قطع و زندگی عادی مردم مختل شد.
بخشدار کلات مورموری تاکید کرد: به علت وقوع طوفان دیشب، برق سه روستا در مناطق ابطاف و تپه حمام قطع و تاکنون با وجود تلاش های انجام شده وصل نشده و تلاش ماموران اداره برق آبدانان برای رفع نقص و برقراری جریان برق این روستاها ادامه دارد.
هادیزاده یادآور شد: بررسی و برآورد دقیق خسارت های وارده به مردم بخش کلات مورموری در حادثه دیشب توسط کارشناسان بخشداری و دستگاه های ذیربط آغاز شده است.
مدیرکل هواشناسی استان ایلام با بیان اینکه دستگاه سنجش سرعت باد در بخش مورموری نداریم، بیان کرد: در خصوص سرعت طوفان دیشب اطلاع دقیق نداریم ولی سرعت باد در شهرستان دهلران تا 61 کیلومتر بر ساعت و کاهش دید به 500 متر همراه با رعد و برق و گرد و غبار به صورت لحظه ای ثبت شده است.
یوسف شیخ الملوکی روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: براساس نظرات کارشناسی سه نوع طوفان داریم که شامل معمولی، شدید و خیلی شدید که سرعت آنها از 79 کیلومتر بر ساعت تا 118 کیلومتر بر ساعت متغیر است.
بخش کلات مورموری با 10 هزار نفر جمعیت در 65 کیلومتری آبدانان در استان ایلام قرار دارد، 27 مرداد ماه پارسال نیز وقوع زمین لرزه شش و یک دهم ریشتری در این بخش خسارت های مالی زیادی بر جا گذاشت.
2077/7174/9002