تاریخ انتشار: ۰۱:۰۸:۱۰, ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

ونزوئلا، آمریکا را به دخالت در امور داخلی خود متهم کرد

ونزوئلا، آمریکا را به دخالت در امور داخلی خود متهم کرد

اعتدال : به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، یک روز بعد از این که آمریکا، تحریم های اقتصادی علیه هشت نفر از اعضای دیوان عالی ونزوئلا اعمال کرد، این نهاد ونزوئلایی روز جمعه آمریکا را متهم کرد، برای به دست گرفتن کنترل دستگاه قضایی ­ونزوئلا «منافع مبهمی» را دنبال می کند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از کاراکاس، مایکل مورنو، رئیس دیوان عالی ونزوئلا در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد «اهداف آمریکا که منافع  مبهمی را در آنها دنبال می کند، استقلال دستگاه قضایی ونزوئلا را هدف گرفته است تا کنترل دستگاه قضایی را به دست بگیرد».
دولت آمریکا روز پنجشنبه هشت عضو دیوان عالی ونزوئلا از جمله مورنو را در فهرست سیاه مالی خود قرار داد و آنها را به تشدید بحران سیاسی در این کشور با تضعیف اقتدار پارلمان که مخالفان از پایان سال 2015 کنترل آن را در دست دارند، متهم کرد.
استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا در بیانیه ای اعلام کرده است «این قضات با دخالت مداوم در کار قوه قانونگذاری»، اوضاع را تشدید کرده اند و دیوان عالی از زمانی که مخالفان در پارلمان اکثریت را به دست آورده اند، همه تصمیم گیری های پارلمان را باطل کرده است.
   
∎​