تاریخ انتشار: ۰۱:۰۴:۰۳, ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

واکنش شورای امنیت روسیه به کشتار سوری ها توسط آمریکا

واکنش شورای امنیت روسیه به کشتار سوری ها توسط آمریکا

اعتدال : به گزارش ایرنا، شورای امنیت روسیه روز جمعه به ریاست ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه تشکیل جلسه داد و اعضای این شورا اقدام روز گذشته آمریکا در حمله به نیروهای سوری را غیرقانونی خواندند.
دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین اعلام کرد: اعضای شورای امنیت روسیه همچنین گفتند که حمله هوایی آمریکا به مواضع نیروهای سوری روند ایجاد محدوده های کاهش تنش در سوریه و حل و فصل بحران این کشور را دشوار می کند.
تفاهم نامه ایجاد چهار منطقه امن در سوریه 14 اردیبهشت و در چهارمین مذاکرات سوری آستانه، به امضای ایران، روسیه و ترکیه رسید که در برگیرنده مناطقی در استان های ادلب، بخش هایی از حمص، غوطه شرقی، درعا و قنیطره با هدف کاهش زودهنگام خشونت ها است
در جلسه شورای امنیت روسیه همچنین اوضاع سایبری این کشور و مسائل اجتماعی و اقتصادی آن بررسی شد.
دیمیتری مدودیف نخست وزیر، والنتینا ماتویینکو رئیس شورای فدراسیون، ویاچسلاو والودین رئیس مجلس دوما و آنتون واینو رئیس دفتر رئیس جمهوری روسیه از جمله مقام های شرکت کننده در جلسه شورای امنیت این کشور بودند.
هواپیماهای آمریکایی روز پنجشنبه مواضع ارتش سوریه در جاده التنف در بادیه سوریه (نزدیک مرز سوریه و اردن) را مورد حمله قرار دادند که بر اثر آن ده ها نفر ازجمله شماری از غیرنظامیان نیز کشته و مجروح شدند.
خبرگزاری رسمی سوریه ( سانا) به نقل از یک منبع نظامی اعلام کرد، ائتلاف موسوم به بین المللی یکی از مناطق نظامی ارتش سوریه در جاده التنف در بادیه سوریه را مورد حمله قرار داد که بر اثر آن شماری کشته و خسارت های مالی به بار آمد.
یک مقام مسئول در وزارت دفاع آمریکا پنجشنبه شب ضمن تایید حمله ائتلاف آمریکایی به سوریه گفت: آمریکا کاروان وابسته به ارتش سوریه را درحالی که نزدیک خاک اردن در حرکت بودند، هدف قرار داد.
‌این مسئول که خواست نامش فاش نشود، به خبرگزاری فرانسه گفت: این کاروان به هشدارهایی که به خاطر نزدیک شدن به نیروهای ائتلاف در منطقه «التنف » به آنها داده شده بود، توجه نکردند، به همین دلیل هدف حمله قرار گرفتند.
حملات سه شنبه گذشته جنگنده های آمریکا به شرق سوریه به بهانه مبارزه با داعش نیز20 غیر نظامی را به کام مرگ فرستاد.
ارتش آمریکا در ابتدای ماه جاری میلادی نیز اعلام کرد که حملات ائتلاف موسوم به ائتلاف ضد داعش تاکنون جان 352 غیر نظامی را گرفته است، درحالی که سازمان های بین المللی شمار جان باختگان را بسیار بیشتر از این تعداد می دانند.
شبک **اروپام*391 **انتشار دهنده: هادی مولوی نیا