تاریخ انتشار: ۱۲:۱۱:۴۹, ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

دعوت استادان دانشگاه از مردم برای شرکت پرشور در انتخابات

دعوت استادان دانشگاه از مردم برای شرکت پرشور در انتخابات

اعتدال : به گزارش ایرنا، در بیانیه گروه دانشگاهی 'همه با هم' که روز سه شنبه در اختیار خبرگزاری جمهوری اسلامی قرار گرفت، بیش از هزار و 800 نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه ها، مؤسسات و مراکز پژوهشی کشور خطاب به مردم ایران بیان داشتند:
ملت عزیز و بزرگوار ایران، انتخابات ریاست جمهوری جلوه و تجلی جمهوریت نظام و تبلور حاکمیت مردم بر سرنوشت خویش می باشد و انتخاب مردم تأثیری مستقیم بر زندگی تک تک آحاد ملت و آینده کشور دارد.
همه می دانیم وضعیت کشور با وجود برخورداری از استعدادهای درخشان انسانی و منابع طبیعی سرشار خدادادی و نظام جمهوری اسلامی، با آنچه شایسته شما مردم بزرگوار و جامعه ایده آل اسلامی است فاصله دارد.
بی تردید نابسامانی های اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و زیست محیطی کشور؛ به رغم وجود قابلیت ها و استعدادهای فراوان، کم نظیر و استثنایی این سرزمین در بی تدبیری، افراطی گری، نبود شفافیت و پاسخگویی، برنامه گریزی، بی توجهی به خردجمعی، دامن زدن به تنش های داخلی و خارجی مایه دارد.
انتخابات پیش رو فرصت مغتنمی در جهت برگزیدن فردی صالح، کارآمد، مدیر و مدبر، دلسوز، معتدل، آزادیخواه و دارای درک سیاسی عمیق برای سکانداری کشور، پاسخگویی به دغدغه ها، دردها، نیازها و مشکلات معیشتی مردم است.
بدون شک ما سرزمینی می خواهیم که شفاف سازی در همه حوزه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی آن انجام شود تا از رشد فساد، رانت و ضایع شدن سرمایه های مادی و معنوی کشور جلوگیری به عمل آید.
خواست ما پاسخگویی همه مسئولان و خدمتگزاران در پیشگاه ملت، فصل الخطاب بودن قانون، پرهیز از تندروی و دشمن تراشی و تنش افزایی در سطح بین المللی و حفظ آرامشی است که زمینه ساز آزادی های مشروع جامعه باشد.
ما سرزمینی می خواهیم که فرصت های برابر کسب و کار، آموزش، مسکن، بهداشت و درمان در اختیار همه افراد جامعه قرار گیرد.
حقوق مندرج در قانون اساسی رعایت و فرصت شرکت فعالانه همه شهروندان در امور کشور به طور مؤثر و فعالانه فراهم باشد. جامعه ای که در آن شایسته سالاری جزء اصول اجتناب ناپذیر در همه زمینه ها جهت ارتقای اخلاق و فرهنگ و ایجاد اعتماد میان آحاد جامعه باشد.
به باور ما حفظ و تقویت زیرساخت های علمی برای شکوفایی استعدادهای کشور بایستی در اولویت قرار گیرد تا افراد و جوانان تحصیلکرده این سرزمین برای آینده ای روشن و پرامید دل به مهاجرت به افق های دوردست و زندگی در اقصی نقاط جهان نبندند.
ما سرزمینی می خواهیم که حفظ محیط زیست و توسعه پایدار آن، در شرایطی که معضل تخریب محیط زیست و عدم توجه کافی به آن کیان مملکت و آینده این کشور را تهدید می کند و آلودگی کلانشهرها که به طور مکرر و هرساله جان شهروندان را تهدید می کند و زیستگاه های طبیعی در گذشته دستخوش بی تدبیری و سوء مدیریت قرارگرفته است، دغدغه اصلی مسئولان باشد.
به گمان ما، سرزمین ایران برخوردار از منابع و قابلیت های فراوانی در حوزه های مختلف است که مشارکت و انتخاب درست و هوشمندانه ما در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو می تواند سهم بی بدیلی در استفاده درست و معقول از این منابع و قابلیت ها را فراهم سازد.
ما استادان دانشگاه های کشور به عنوان خادمان ملت، پژوهشگران عرصه علم و تکنولوژی و تربیت کنندگان نسل فردای کشور، با توجه به مشکلات و معضلات موجود اقتصادی و اجتماعی و همچنین حساسیت منطقه و اوضاع بین المللی وظیفه خود می دانیم که برای تحقق مطالبات فوق، نظر خود را در این انتخاب، در پیشگاه ملت که صاحبان و ولی نعمتان اصلی کشور هستند بیان کنیم لذا با توجه به جمیع جهات و اذعان به بعضی کاستی ها، دکتر روحانی را بهترین گزینه برای هدایت کشور می دانیم و حمایت خود را از نامزدی وی اعلام می کنیم.
ما به دکتر روحانی رای می دهیم چرا که کشور را با توافق برجام از خطر جنگ، تحریم و تنش در روابط بین المللی نجات داد و امید، اعتدال و آرامش را به کشور باز گرداند.
ما به دکتر روحانی رای می دهیم که در دولت وی رشد منفی اقتصادی به رشد مثبت رسید و تورم لجام گسیخته 46درصدی به یک رقمی رسید.
رای ما دکتر روحانی است چرا که در این مدت ایشان را مدافع حقوق شهروندی جوانان، زنان، اقلیت ها و همه آحاد مردم یافته ایم. دولت آقای روحانی در گذشته به دور از دروغ و غوغا سالاری قدم های موثری در جهت شفافیت اقتصادی و فضای باز سیاسی برداشته است.
انتخاب مجدد دکتر روحانی جلوگیری از افتادن دوباره کشور در دام دروغ، فساد، تبعیض، رانت و تنش در عرصه جهانی است و امید واثق داریم که ایشان با پشتوانه و تجربیات و سوابق اجرایی، با استفاده از نیروهای خدوم، متخصص و با تجربه، کشور را در جهت اعتدال و پیشرفت در همه زمینه ها راهبری کند.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، همزمان با پنجمین انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا روز جمعه 29 اردیبهشت ماه 96 برگزار خواهد شد.
علمی: 1055
خبرنگار: زینب کارگر*انتشار: زهره محتشمی پور
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
irnaelm@
https://telegram.me