تاریخ انتشار: ۱۷:۰۰:۲۵, ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

از مشخص شدن مجری برنامه هفت تا دلتنگی نصیریان برای بزرگ آقا نمایشگاه قرآن کریم ۶ خرداد بازگشایی می‌شود +عکس

از مشخص شدن مجری برنامه هفت تا دلتنگی نصیریان برای بزرگ آقا نمایشگاه قرآن کریم ۶ خرداد بازگشایی می‌شود +عکس

اعتدال : به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، مهم‌ترین اخبار روز ۱۹ اردیبهشت را مشخص شدن مجری برنامه هفت و بازگشایی نمایشگاه قرآن کریم از تاریخ ۶ خرداد تشکیل می‌دهند.
**مجری جدید برنامه هفت، فردی به غیر از گزینه‌های مطرح شده است/ تدارک مسابقه‌ای خانوادگی برای ماه مبارک رمضان
کریمان با اشاره به اینکه مجری برنامه "هفت" فردی به غیر از گزینه‌های مطرح شده در فضای مجازی است، از تدارک مسابقه‌ای خانوادگی برای ماه مبارک رمضان سخن گفت.
برنامه هفت
ناصر کریمان مدیر گروه اجتماعی شبکه سه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری میزان گفت: در مورد گروه سازنده برنامه تلویزیونی "هفت" به تغییر آنچنانی نرسیده‌ایم، اما در حوزه اجرا یک سری جمع بند‌ی‌هایی داشته‌ایم.
وی افزود: به دلیل اینکه بحث‌های قراردادی درحوزه اجرا هنوز نهایی نشده، نمی‌توان موضوعی را به شکل جدی اعلام کرد.
کریمان تصریح کرد: فردی که برای اجرای برنامه "هفت" مدنظر داریم به هیچ عنوان که به اسامی که در چند وقت اخیر به عنوان گزینه‌های اجرا در این برنامه در فضای مجازی اعلام شده بود، ارتباطی ندارد.
وی در ادامه صحبت‌های خود اظهار کرد: متأسفانه باز هم گمانه‌زنی‌ها و شنیده‌ها باعث مطرح شدن چنین اسامی شده بود و یکسری رسانه‌ها برای جذب مخاطب مطالبی را بیان می‌کنند.
مدیر گروه اجتماعی شبکه سه سیما یادآور شد: نمی‌دانم در بسیاری از موارد، شنیده‌ها و گفته‌هایی که از آن‌ها استفاده می‌شود، از چه جایی سرچشمه می‌گیرد.
برای مطالعه ادامه این مطلب اینجا کلیک کنید.
**دلتنگی بزرگ آقا برای شهرزاد/شهاب حسینی حتما از پس اعتراف بر می‌آید
بازیگر نقش "بزرگ آقا" گفت: به نظر من شهاب حسینی در تئاتر و سینما انسان با فرهنگی است. با توجه به تحصیلات تئاتری کاملاً به این عرصه مسلط است و من فکر می‌کنم کاملاً از عهده آن بر بیاید.
علی نصیریان
علی نصیریان بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون در گفت و گو خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، درخصوص حضور خود در نمایش "اعتراف" به کارگردانی شهاب حسینی گفت: بازگشت من به صحنه تئاتر اتفاق عجیبی نیست، زیرا همواره از کارهای خوب استقبال می‌کنم.   وی دلیل اولیه این انتخاب افزود: بازی در تئاتر فشار زیادی به آدم می‌آورد، زیرا شما باید مدتی طولانی هرشب ساعتی معین سر صحنه حاضر شوید و این آمدن به شهر و خیابان کمی سخت است، اما به خاطر حضور شهاب حسینی و علاقه‌ام به همکاری با وی کار را پذیرفتم.
بازیگر نقش "بزرگ آقا" چگونگی پذیرش نقش در یک نمایش را اینگونه شرح داد: برای من به شخصه اولین و مهم‌ترین اتفاق متن است. متن، دستمایه و شخصیت پیشنهادی برای من خیلی مهم است، زیرا به من انگیزه و توان بیشتری را برای حضور در صحنه می‌بخشد. در وهله دوم کارگردانی یک اثر دلیلی است تا من بازی در آن را بپذیرم.   وی درباره کارگردانی "َشهاب حسینی" تصریح کرد: به نظر من شهاب حسینی در تئاتر و سینما انسان با فرهنگی است. با توجه به تحصیلات تئاتری کاملاً به این عرصه مسلط است و من فکر می‌کنم کاملاً از عهده آن بر بیاید.
برای مطالعه ادامه این مطلب اینجا کلیک کنید.
** نمایشگاه قرآن پیش از اذان مغرب میزبان مخاطبان می‌شود/ تعجب شرکت‌کنندگان خارجی از اتحاد ایرانیان در این رویداد بزرگ
بیست و پنجمین نمایشگاه قران کریم با حضور شرکت کنندگانی از دیگر کشور‌ها درماه مبارک رمضان پیش از اذان مغرب میزبان مخاطبان می‌شود.
نمایشگاه قرآن کریم
به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم از ۶ تا ۲۴ خرداد میزبان علاقمندان روزه دار است.
براساس اعلام نظری راد مدیر کل ارتباطات و هماهنگی قرآن و عترت وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی، زمان بازدیداز بزرگترین رویداد قرآنی کشور از ساعت ۰۰: ۱۷ تا ۰۰: ۲۴ در نظر گرفته شده است تا بازدیدکنندگان پیش از اذان نیز فرصت بازدید از نمایشگاه را داشته باشند.
در سال‌های قبل و با اضافه شدن بخش‌های فروشگاهی به نمایشگاه قرآن، استقبال ویژه‌ای از این نمایشگاه به عمل آمد به گونه‌ای که خانواده‌های بیشتری برای بازدید ازاین رویداد قرآنی در محل مصلی امام خمینی (ره) حاضر می‌شوند.
به طور یقین افرادی که هر سال برای بازدید از نمایشگاه قرآن راهی این محل معنوی می‌شوند، تغییرات در محل برگزاری این نمایشگاه را در دوره‌های بیست و دوم و بیست و سوم به یاد دارند چرا که در این دوره‌ها، نمایشگاه قرآن در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد.
برای مطالعه ادامه این مطلب اینجا کلیک کنید.
** ختم صلوات برای امام زمان (عج) و پاکیزگی روح/ زیارت جامعه کبیره و یک نوع امام شناسی
شمس با اشاره به اینکه ختم صلوات برای امام زمان (عج) پاکیزگی روح را به همراه دارد، از زیارت جامعه کبیره به عنوان یک نوع امام شناسی سخن گفت.
امام زمان
سعید شمس کارشناس ارشد علوم قرآنی در گفت و گو با خبرنگارگروه فرهنگی خبرگزاری میزان گفت: در رابطه با برگزاری ختم صلوات برای امام زمان (عج) برخی این شبهه را ایجاد کرده‌اند که اگر این امام بزرگوار خلیفه الهی روی زمین هستند، خدا باید نگهدار ایشان باشد و چرا ما برای سلامتی آن حضرت ختم صلوات برگزار کنیم.
وی ادامه داد: درباره ارزش و اهمیت صلوات برای فردی که صلوات را می‌فرستد روایت‌های بسیاری وجود دارد.
شمس تصریح کرد: به عنوان نمونه به برطرف شدن فقر توسط فرستادن صلوات، خوار و ذلیل شدن ابلیس، برآورده شدن حاجت‌ها و از بین رفتن نفاق با بلند صلوات فرستادن و همچنین زنده نگاه داشتن یاد خداوند در دل‌ها از جمله مواردی است که در اهمیت و ارزش بسیار این ذکر الهی بیان شده است.
وی در ادامه صحبت‌های خود اظهار کرد: همچنین پیامبر اکرم (ص) فرمود: ه‌اند: هرکس صلوات بفرستد، شفاعت من بر او واجب می‌شود.
این کارشناس ارشد علوم قرآنی یادآور شد: خداوند متعال نیز همواره بر صلوات فرستادن بر حضرت محمد (ص) و آل پیامبر سفارش بسیاری کرده است.
وی توضیح داد: زیارت جامعه کبیره در واقع یک امام شناسی است و محتوایی که در این زیارت بیان شده، از ابعاد مختلف به بیان ویژگی‌های امام می‌پردازد و اینگونه چشم انسان باز می‌شود و درک می‌کند که امام چگونه فردی است.
برای مطالعه ادامه این مطلب اینجا کلیک کنید.
∎​