تاریخ انتشار: ۱۱:۲۳:۵۶, ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶

4 نفر همچنان مفقودند 3 هزار و 200 سیل زده امدادرسانی شدند

4 نفر همچنان مفقودند 3 هزار و 200 سیل زده امدادرسانی شدند

اعتدال : بهنام سعیدی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارکرد: متاسفانه با وجود اقدامات انجام شده اما هنوز 4 نفر از هموطنان در روستای سید محمد لردگان در چهارمحال بختیاری مفقود هستند.
وی اظهار کرد: در مدت یاد شده 15 استان کشوراز قبیل آذریایجان غربی، اردبیل، اصفهان، تهران، چهارمحال بختیاری، خراسان رضوی و شمالی، زنجان، فارس، قزوین، قم، کردستان، کهکیلویه و بویراحمد، لرستان ومازندران درگیر سیل و طوفان بودند.
وی با اشاره به خدمات امدادرسانی انجام شده افزود: درحال حاضر به 520 نفر از سیل زدگان در استان های درگیر اسکان اضطراری داده شد و30 نفر از حادثه دیدگان به مناطق امن منتقل شدند. بدنبال این حوادث 3 تن مصدوم شدند که آنان به مراکز درمانی منتقل شدند.
معاون پیش بینی و پیشگیری سازمان مدیریت بحران کشور همچنین از برپایی یک اردوگاه در روستای سید محمد لردگان چهارمحال بختیاری خبر داد و افزود: با این اقدام 50 چادر به منظور امدادرسانی بیشتر در این روستا نصب شده است.
سعیدی افزود: در راستای اقدامات انجام شده همچنین تخلیه آب از 186 واحد مسکونی در روستای سید محمد لردگان انجام شد و 17 دستگاه خودرو از مسیر سیلاب رهاسازی شدند.
سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور خاطرنشان کرد: طی شش روز گذشته با وقوع سیلاب و طوفان در مجموع 135تیم امدادرسان در قالب 560 نفر نیرو امدادی و به همراه دستگاههای اجرایی ذیربط در حوزه مدیریت بحران و مسئولین محلی عملیات امدادو نجات را انجام دادند.
سعیدی در بخش دیگری با اشاره به شرایط جوی و پیش بینی هواشناسی گفت: بارش باران تا ساعت 7 امروز در چهارمحال بختیاری، لرستان، مرکزی، شرق استان تهران و نیز ارتفاعات کندوان و هراز بودیم.
اجتمام**9136**1569
خبرنگار: فرزانه جلالیان **انتشار: علی حبیبی
آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا
@irnaej
https://t.me/irnaej
برچسب ها : سیل هزار جریب , سیل هزار مسجد
منبع : خبرگزاری ایرنا