تاریخ انتشار: ۲۰:۲۹:۰۲, ۲ فروردین ۱۳۹۶

سمنان استان هفتم کشور در پرداخت تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی

سمنان استان هفتم کشور در پرداخت تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی

اعتدال : به گزارش ایرنا، محمدرضا خباز روز یکشنبه در چهل و هشتمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در سالن مدیریت بحران ، افزود : استان فارس با پرداخت پنج هزار و 80 میلیارد ریال، گلستان با سه هزار و 940 میلیارد ریال، لرستان با سه هزار و 760 میلیارد ریال، گیلان با چهار هزار و 160 میلیارد ریال، مازندران با سه هزار و 830 میلیارد ریال و قزوین سه هزار و 800 هزار ریال رتبه های اول تا ششم دارند و سمنان نیز با پرداخت سه هزار و 510 میلیارد ریال به 672 واحد، رتبه هفتم را به دست آورده است.
وی اضافه کرد : در این بخش استان سمنان با همکاری بانک ها توانست رتبه نهم خود را به هفتم کشوری در کمتر از 15 روز کاهش دهد و این یعنی با تلاش بیشتر می توانیم به رتبه های بالاتر هم دست یابیم.
خباز با بیان این که سمنان در شاخص تعداد واحدهای دریافت کننده تسهیلات رونق تولید، رتبه چهارم کشوری را در بین استان ها از آن خود کرد، اظهار کرد: در این بخش استان های مازندران، اصفهان و گیلان رتبه‌های اول تا سوم را دارند و سمنان نیز با پرداخت تسهیلات به 672 واحد صنعتی و کشاورزی، رتبه چهارم کشوری را به دست آورده است.
وی اضافه کرد : بر اساس گزارش های رسیده، بانک های استان سمنان به صورت مستقیم نیز به بیش از 201 واحد تولیدی به میزان 176 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده است.
استاندار سمنان با بیان این که در مجموع کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان عملکرد خوبی داشته و در آینده شاهد تحول خوبی در اقتصاد استان خواهیم بود، خاطرنشان کرد: مسوولان استان باید نظارت خود را بر نحوه عملکرد واحدهای تولیدی دریافت کننده تسهیلات بیشتر کنند، تا تعهد این واحدها تحقق یابد و شاهد انحراف در این بخش نباشیم.
خباز در ادامه با تاکید بر استفاده از ظرفیت استان برای رفع مشکل واحدهای تولیدی، گفت: مدیران اجرایی باید نسبت به شفاف سازی دقیق دستور العمل ها و اطلاع رسانی آن به واحدهای تولیدی تلاش کنند.
به گزارش ایرنا، در این نشست، مشکلات 6 واحد تولیدی در بخش های زیربنایی، بیمه، مالیات و تسهیلات بررسی شد.
در استان سمنان 672 واحد صنعتی و کشاورزی 351 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید دریافت کرده اند.
7470/6026/
خبرنگار: علیرضا عربی **انتشار دهنده: جانعلی فتحی
انتهای پیام /*
اقتصاد رونق توليد تسهيلات سمنان ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین
∎​