تاریخ انتشار: ۱۵:۴۸:۴۷, ۲۶ خرداد ۱۳۹۴

بانک قرض الحسنه مهر ایران 128 هزار فقره وام ازدواج در کشور پرداخت کرد

اعتدال : به گزارش ایرنا، هادی غفاری در آیین راه اندازی نخستین باشگاه خیران بانک قرض الحسنه ایران در ایلام اظهار کرد: حدود 50 هزار نفر نیز اکنون در نوبت دریافت تسهیلات ازدواج هستند.

به گفته وی، در صورت افزایش اعتبار این بانک، به تعداد بیشتری از متقاضیان تسهیلات ازدواج پرداخت می شود ضمن اینکه پارسال به 2 هزار و 400 متقاضی نیز در استان ایلام وام ازدواج پرداخت شده است.

غفاری یادآور شد: سال گذشته در استان ایلام 500 میلیارد ریال از سوی مردم در شعب این بانک سپرده گذاری شده که بانک با افزودن سهمی به ارزش 200 میلیارد ریال به آن، در مجموع 700 میلیارد ریال وام قرض الحسنه پرداخت کرده است.

وی افزود: 36 هزار میلیارد ریال سال گذشته سرمایه مردمی در این بانک سپرده گذاری شده که این سرمایه در قالب تسهیلات قرض الحسنه به متقاضیان بخش های مختلف اختصاص داده شده است.

عضو هیات مدیره بانک قرض الحسنه مهر ایران از پرداخت 400 هزار فقره وام قرض الحسنه در حوزه های مختلفی همچون اشتغال، درمان، افراد سرپرست خانوار، زندانیان و کارگران در کشور طی سال گذشته خبر داد.

به گفته وی، 2 هزار و 700 نیروی کارشناس آشنا با علم بانکداری و اقتصاد در 540 شعب این بانک در کل کشور مشغول خدمات رسانی به مشتریان هستند.

غفاری گفت: یکی از طرح های خوب بانک قرض الحسنه مهر ایران شناسایی افراد نیازمند از طرق مختلف است که پس از معرفی به بانک اشخاص نیازمند به دریافت وام ضروری از تسهیلات این بانک بهره مند می شوند.

مدیر عامل بانک قرض الحسنه مهر ایران نیز در این آیین گفت: باشگاه خیران بانک قرض الحسنه مهر ایران با هدف بررسی و شناسایی خیران و عضوگیری این افراد تشکیل می شود.

محمدرضا نجفی افزود: کمک به نیازمندان، ایجاد پل ارتباطی بین نیازمندان و افراد متمول، کاهش معضل بیکاری، ترویج فرهنگ زیبای نوع دوستی از اهداف استفاده از دو ظرفیت قرض الحسنه و خیرین در استان ایلام است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که سنت حسنه قرض الحسنه در استان ایلام بیش از گذشته نمود پیدا کند تا خیرین در این راه بعنوان بازوی توانمند بانک، در تقویت بانکداری اسلامی مشارکت بیشتری داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام نیز در این آیین گفت: فرهنگ زیبای قرض الحسنه یکی از مولفه های اقتصاد موفق و الگویی از بانکداری اسلامی است.

روح الله شاهمرادیان بانک قرض الحسنه مهر ایران را بانی بانکداری بدون ربا معرفی و اظهار کرد: گردش جریان پولی در جامعه در مسیر درست و با استفاده از فرهنگ بانکداری اسلامی بدون ربا موجب پویایی و تعالی جامعه می شود.

وی با بیان اینکه حذف ربا از معامله ها باعث رواج اقتصاد پاک در جامعه می شود، افزود: پول و سرمایه های مالی باید در جریان های اقتصادی ورود پیدا کند چرا که سرمایه های راکد باعث ترویج فساد و عدم پویایی و رونق جامعه می شود.

در پایان این آیین جمعی از خیران فعال در حوزه قرض الحسنه تقدیر شدند.

2077/7172/9002