تاریخ انتشار: ۱۱:۱۵:۱۳, ۱۸ اسفند ۱۳۹۵

شرط پخش صدای استاد شجریان از رسانه ملی رویه برنامه هفت باید اصلاح شود فردوسی پور به عنوان سلبریتی باید حرمت آنتن را نگه دارد

شرط پخش صدای استاد شجریان از رسانه ملی رویه برنامه هفت باید اصلاح شود فردوسی پور به عنوان سلبریتی باید حرمت آنتن را نگه دارد

اعتدال : شرط پخش صدای استاد شجریان از رسانه ملی / رویه برنامه هفت باید اصلاح شود / فردوسی پور به عنوان سبلریتی باید حرمت آنتن را نگه دارد مرتضی میرباقری معاون سیمای رسانه ملی ضمن انتقاد از رویه برنامه هفت، بر لزوم اصلاح این رویه تاکید کرد و در عین حال درباره حواشی نقد نکاتی را گفت. او همچنین از شرط بازگشت محمدرضا شجریان به فضای تلویزیون سخن به میان آورد و تاکید کرد که در این زمینه پالس هایی دریافت شده است.

به گزارش «تابناک»، نشست خبر اعلام ویژه برنامه های نوروزی تلویزیون شب گذشته -سه شنبه- با حضور مرتضی میرباقری معاون سیما و مدیران شبکه های مختلف در محل تالار ملاصدرا برگزار شد. میرباقری در این نشست های آمار بسیار عجیبی از حجم تولید صداوسیما عرضه کرد و گفت: خوشبختانه امروز در سازمان صدا و سیما 100 سریال در مراحل مختلف ساخت هستند. 50 سریال در مرحله ساخت و 50 سریال در مرحله نگارش است و تا نوروز سال 97 به مدت یک‌سال کنداکتور پخش سریال‌ها کامل است.

معاون سیما افزود: حدود 10 هزار نفر از عوامل مختلف تولید امروز مشغول هستند و بحث مهاجرت بازیگران به شبکه‌های خارجی متوقف شده و حتی تعدادی نیز بازگشتند و هر چند وضعیت اقتصادی کشور اجازه کمک زیاد به صداوسیما نداده، ما با صرفه‌جویی اقتصادی توانستیم موفق شویم و با یک صرفه‌جویی 30 درصدی در دستمزدها و بودجه‌ها موفق به فعالیت شدیم.   میرباقری در ادامه خاطرنشان کرد: 120 فیلم سینمایی در نوروز 96 از 5 شبکه پخش می شود. هر شبکه 15 فیلم و 30 فیلم کودک و 15 انیمیشن پخش می‌کنند. همچنین بیش از 130 مستند پخش می‌شود و علاوه بر شبکه مستند که مستندهای تخصصی را پخش می‌کنند سایر شبکه‌ها هم آن را پخش می‌کنند. 211 انیمشین و 213 قسمت مسابقه و سرگرمی در نوروز 96 پخش می‌شود. در بخش مسابقات ورزشی بازی‌های تیم ملی و لیگ قهرمانان زنده پخش می‌شود.   شرط پخش صدای استاد شجریان از رسانه ملی / رویه برنامه هفت باید اصلاح شود / فردوسی پور به عنوان سبلریتی باید حرمت آنتن را نگه دارد
  مرتضی میرباقری در حاشیه نشست خبری مدیران شبکه‌های مختلف صداوسیما درباره برنامه هفت گفت: برنامه هفت یکی از برنامه های صداوسیما درباره جشنواره فجر بود و دوستان داور برنامه شبکه چهار را داشتند! شبکه دو نیز برنامه دارد و چند صدایی در این حوزه وجود دارد. برخی از اتفاقاتی که در هفت می افتد و رویه ای که وجود دارد، باید اصلاح شود و این اصلاح انجام خواهد شد؛ هرچند به همه سلایق باید احترام بگذاریم و دوستانی که اصول سازمان را رعایت نکنند، از ما تذکر می گیرند.   او همچنین درباره حواشی سیاسی مطرح شده درباره برخی موضع گیری های عادل فردوسی پور گفت: درباره برنامه نود به نظرم دوستانی که سلبریتی می شوند احساس می کنند در هر زمینه ای دستی دارند. برنامه های تخصصی هم تجربه و هم شناسنامه لازم دارد اما گاهی دوستان تابع احساسات می شوند، در حالی که باید حرمت آنتن را بدانیم. وقتی کسی مورد اقبال است، نباید هر احساسی را بروز دهد.
 
معاون سیما در پاسخ به این سوال که چرا صداوسیما به موفقیت فرهادی نپرداخت، افزود: ما همان زمانی که خبر منتشر شد در برنامه فرمول یک خبر را پخش کردیم و در برنامه‌های مختلف هم که همچنان ادامه دارد به این خبر و موفقیت پرداختیم.
 
میرباقری درباره ادامه پخش نشدن صدای استاد شجریان از صداوسیما نیز گفت: محمدرضا شجریان بعد از انتخابات 88 برای خودش یک منعی قرار داد که ما نمی‌توانیم صدایش را پخش کنیم. اگر ایشان از مواضع خود بعد از انتخابات 88 عدول کرده و بازگشته باشد و آن را اعلام کند، ما صدای ایشان را پخش می‌کنیم. ظاهراً پالس هایی را داده اند که از برخی صحبت ها عدول کرده اند. اگر این قضیه روشن اعلام شود، منعی برای پخش صدای محمدرضا شجریان نداریم.
∎​