تاریخ انتشار: ۰۱:۵۴:۱۰, ۱۸ دی ۱۳۹۵

بغداد روز جمعه را با 6 حمله تروریستی پشت سرگذاشت؛ پنج کشته و 21 زخمی

بغداد روز جمعه را با 6 حمله تروریستی پشت سرگذاشت؛ پنج کشته و 21 زخمی

اعتدال : به گزارش ایرنا، مهمترین حمله تروریستی بعد از ظهر جمعه در منطقه الشعله در شمال غرب بغداد رخ داد که براثر انفجار یک خودرو بمب گذاری شده، دستکم 3 تن کشته و چهار تن دیگر زخمی شدند.
حمله دیگر تروریستی به بغداد، در منطقه التاجی در شمال این شهر رخ داد که منابع گفته اند در این حادثه از نوع بمب گذاری، یک تن کشته و چهارتن دیگر زخمی شدند.
براساس گزارش ها، در منطقه الفرات در غرب بغداد نیز براثر انفجار یک بمب 2 تن زخمی شدند و در انفجار دیگری در منطقه مدائن در جنوب بغداد پنج تن زخمی شدند.
منطقه 'سویب' در جنوب بغداد نیز شاهد انفجار یک بمب بود که در آن یکی از شهروندان کشته شد و 6 تن دیگر زخمی شدند.
اما آخرین حمله تروریستی شامگاه جمعه صورت گرفت که به گفته منابع محل آن منطقه نهروان درجنوب بغداد بوده است. این انفجار تلفات انسانی نداشت.
نیروهای امنیتی عراق که طی یک هفته گذشته با تشدید حملات تروریستی روبه رو بوده اند، از بامداد جمعه تدابیر ویژه ای را که هدف آن جلوگیری از حملات در روز برگزاری جشن های سالروز تاسیس ارتش این کشور بود، به اجرا گذاشتند و برخی میادین و خیابان ها و پل های مرکز شهر را از جمله پل های جمهوری و سنک بر روی تردد خودروها بستند.
کارشناسان امنیتی معتقدند که با تشدید فشارها بر گروه تروریستی داعش در استان نینوا و مرکز آن موصل که نیروهای عراقی را در آستانه پیروزی نهایی بر داعش در این کشور قرار داده است، این گروه تروریستی حملات به غیر نظامیان را در دستور کار قرار داده است.
**خاورم*4*1770*شبس*1488 *انتشاردهنده: بهمن بامداد**