تاریخ انتشار: ۰۱:۲۳:۵۶, ۱۸ دی ۱۳۹۵

انتقاد شدید نامزد سابق ریاست جمهوری 2016 از جمهوریخواهان

انتقاد شدید نامزد سابق ریاست جمهوری 2016 از جمهوریخواهان

اعتدال : به گزارش ایرنا، سندرز در توییت خود که دقایقی پیش آن را منتشر ساخت، نوشت: در صورتی که جمهوریخواهان همین گونه پیش روند، 30 میلیون آمریکایی که 82 درصد از آنها از خانواده های کارگری هستند، از خدمات بیمه درمانی محروم خواهند شد.
سندرز پیشتر تاکید کرده بود: برای جمهوریخواهان حذف مالیات برای یک دهم درصد بالا جامعه (قشر ثروتمند آمریکا) در قبال بهداشت و امنیت اقتصادی 99.9 درصد دیگر آمریکایی ها، از اهمیت بیشتری برخوردار است.
سندرز اخیرا در توییت خود درانتقاد از اقدام های آتی جمهوریخواهان یادآور شده بود: هفت میلیون آمریکایی شاهد چهار هزار و 800 دلار افزایش مالیات و پنج میلیون آمریکایی نیز هرساله شاهد افزایش یکهزار دلاری قیمت دارو خواهند بود.
برنی سندرز پیش از این در توییت هایی به انتقاد از ترامپ و سیاست های پیش روی او پرداخته بود.
سندرز 12 دی ماه سال جاری در توییتی نسبت به احتمال حذف قانون مالیات املاک از سوی دونالد ترامپ هشدار داد و نوشت که این امر موجب 9میلیارد دلار منفعت و بخشودگی مالیاتی برای وی و اطرافیانش خواهد شد.
سندرز در توییت خود نوشته بود مالیات املاک شخصی دونالد ترامپ چهار میلیارد دلار بوده و در صورت لغو این قانون بخشیده و صفر خواهد شد.
سندرز سناتور سابق ایالت ورمونت آمریکا در توییت دیگری نحوه پراکندگی ثروت در جهان 'حکومت معدودی از ثروتمندان' بر عموم را به چالش کشید و نوشت: حاکمیت یک گروه اقلیت تنها مساله آمریکا نیست، انقلاب و تحول سیاسی آن چیزی نیست که آمریکایی ها به آن نیاز دارند، بلکه باید این تحول جهانی صورت گیرد.
برنی سندرز نامزد سابق ریاست جمهوری 2016 آمریکا از حزب دمکرات که در کارزار درون حزبی عرصه رقابت را به هم حزبی خود هیلاری کلینتون واگذار کرد، در کارزارهای انتخاباتی خود بارها بر حاکمیت وال استریت بر آمریکا حمله برد و آنرا به چالش کشید.
شبکه خبری سی ان ان نیز در روزهای گذشته در گزارشی عنوان کرد دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا میلیونر و میلیاردرهایی را را برای دولت آتی خود در سمت ها وزرات برگزیده است که در 'پول غلط' می زنند.
دونالد ترامپ که درانتخابات هشتم ماه نوامبر توانست با کسب 304 آرای الکترال در برابر 227 آرای الکترال هیلاری کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا به پیروزی رسد، بیستم ژانویه برابر با اول بهمن ماه قرار است با ادای سوگند ریاست جمهوری وارد کاخ سفید شود.
خاورم**9377**شبس 1574 * مترجم: حمید اوضح * انتشار دهنده: محسن تهوری
برچسب ها : نامزد سابق احسان علیخانی
منبع : خبرگزاری ایرنا