تاریخ انتشار: ۲۲:۲۱:۵۰, ۱۰ تیر ۱۳۹۵

اصرار عليخاني براي بخشش اين‌بار جواب نداد توجيه غيرمنطقي مجري از سهل‌انگاري پرسنل

اصرار عليخاني براي بخشش اين‌بار جواب نداد توجيه غيرمنطقي مجري از سهل‌انگاري پرسنل

اعتدال :  باشگاه خبرنگاران/ ماه عسل امشب داستان خانواده‌هايي را روايت کرد که نوزادان آنها در بيمارستان با يکديگر عوض شده بودند.
بيست و سومين برنامه ماه عسل با پخش دعاي فرج و تيتراژ ابتدايي روي آنتن رفت. بعد از پخش پشت صحنه برنامه ديروز و آيتم‌هايي درباره روز قدس عليخاني از خانواده اميدوار دعوت کرد در قاب ماه عسل حاضر شوند.
آقاي اميدوار و همسرش از شيراز آمدند و سه سال است که ازدواج کرده اند، اميدوار پيمانکار شرکت نفت و همسرش آتليه دار است.
اميدوار داستان زندگي خود را اينگونه تعريف کرد: يک سال بعد ازدواج صاحب يک پسر شديم و خداروشکر بچه سالمي بود. هر روز که بچه بزرگ مي‌شد، شيريني زندگي بيشتر شد تا ده ماهگي که نمودار رشد دچار اشکال شد و گفتند دليلش شير مادر است.
وي ادامه داد: ما قبول نکرديم و دکتر آزمايش گرفت و اين آزمايش چند بار تکرار شد تا اينکه دکتر از يک مشکل ژنتيکي خون صحبت کرد. دچار ترس بودم تا اينکه به دکتر متخصص خون رفتيم، زماني که دکتر جواب آزمايش ها را ديد گفت گروه خوني نوزاد به هيچ کدام از شما نمي خورد و بچه براي شما نيست. دکتر به من گفت چند دقيقه من را با همسرتان تنها بگذاريد.
خانم اميدوار ادامه داد : گروه خوني پدر A، من B و بچه O بود. به دکتر گفتم هرچيزي را که ميخواهد بگويد در حضور همسرم به من بگويد.
آقاي اميدوار اظهار داشت : اولين جمله دکتر اين بود: ميدانيد اين بچه شما نيست؟ ميتواند خيلي اتفاق افتاده باشد، ميتواند مشکل از خانم باشد، ميتواند در بيمارستان جا به جا شده باشد و... بعد از آن آزمايش دي ان اي گرفتيم. اول من و مهيار. يک ماه بعد جواب آمد و معلوم شد هيچ سنخيتي با من ندارد!!
احسان عليخاني گفت: اگر اين سوال را نپرسم خفه ميشوم. به همسرتان شک نکرديد؟
آقاي اميدوار جواب داد: اگر بگويم شک نکردم دروغ گفتم. چون همه نگاه هاي سنگين روي زندگي ما بود.
خانم اميدوار ادامه داد: با صحبت‌هايي که دکتر داشت از خودم مطمئن بودم، اما همسرم چيزي نگفت اما من از دکتر خواستم که حتما از من آزمايش ژنتيک بگيرند چراکه نگاه هاي اطرافم سنگين بود دوماه طول کشيد تا آزمايش همسرم بيايد براي من بيست سال گذشت و با اصرار هايي که داشتم من هم آزمايش دادم و يک ماه بعد جواب آزمايش من هم نشان از بي‌ربطي به فرزندم داد.
عليخاني از ادامه قصه سوال کرد و اميدوار گفت: با اصرارهايي که داشتيم شکايت هايي مطرح کرديم و با پيگيري و تحقيق‌هاي علوم پزشکي و قاضي پرونده به نتيجه هاي خوبي رسيديم.
در ادامه برنامه خانواده دوم که از مرز پاکستان به قاب ماه عسل آمدند.
آقاي کشاورز گفت: طي تماس هايي که با ما داشتند، از ما خواستند که آزمايش بدهيم. ابتدا از آنها خواستيم که دليل اين آزمايش را بدانيم ولي چيزي نگفتند، بعد از آزمايش به علوم پزشکي رفتيم و گفتند که بچه مال شما نيست.
عليخاني از ادامه قصه و ماجراي جدايي فرزندان سوال کرد که اميدوار گفت: بعد از دادگاه به دستور روانشناس ما چند روز در يک مهمان سرا با هم زندگي کرديم و بچه ها در يک غريبي از هم جدا شدند.
آقاي اميدوار افزود: ما درخواست داديم که با هم در يک آپارتمان زندگي کنيم، اما مسولان هيچ کمکي نکردند و بچه ها از هم 80 کيلومتر فاصله داشتند.
در ادامه بچه ها در برنامه حاضر شدند و خانواده اميدوار از اينکه بچه اول خود را بيشتر دوست داشتند، گفتند و اينکه به تازگي توانسته اند روابط عاطفي که با بچه اول داشتند را فرزند واقعي خود برقرار کنند.
در پايان عليخاني از خانواده درباره بخشش پرستار بيمارستان پرسيد و آقاي اميدوار گفت: پرستار حتي يک بار هم در دادگاه حاضر نشد در حالي که ميتوانست با يک تماس تلفني از ما حلاليت بطلبد. به خاطر همه مشکلاتي که داشتيم ما نميتوانيم ببخشيم.
عليخاني همين سؤال را از آقاي کشاورز پرسيد و با اين پاسخ روبرو شد: بخشش دست خدا است و من پرستار دانشگاه علوم پزشکي شيراز را مي بخشم. اما خانم کشاورز مانند خانواده اميدوار پرستار را نبخشيد و اينگونه بيست و سومين قسمت برنامه ماه عسل به پايان رسيد.
ماهتون عسل


با کانال تلگرامي «با ما باش» همراه شويد

منبع: باشگاه خبرنگاران