تاریخ انتشار: ۰۹:۳۵:۳۶, ۱۰ خرداد ۱۳۹۴

تاکنون به جنبه‌های علمی صنعت گلاب گیری در کشور پرداخته نشده‌ است

اعتدال :

نخستین همایش تخصصی راهکارهای توسعه صنعت گلاب، عرقیات و اسانس در پژوهشکده اسانس دانشگاه کاشان برگزار شد.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، دکتر عباس زراعت، رئیس دانشگاه کاشان، در این سمینار، کاربردی کردن و تجاری‌سازی دانش برای ارتقای نقش دانشگاه در تحقق اقتصاد دانش بنیان را از جمله سیاست‌های اجرایی این دانشگاه دانست و افزود: با توجه به اهمیت صنعت اسانس و گلاب، پژوهشکده اسانس این دانشگاه نقش مؤثری در ارتقای این صنعت دارد.

زراعت با اشاره به اینکه تا کنون به جنبه‌های علمی صنعت گلاب گیری پرداخته نشده‌ است، اظهار کرد: با توجه به اینکه پژوهشکده علمی اسانس دانشگاه کاشان در قمصر راه‌اندازی شده، امیدواریم بتوانیم در آینده نزدیک با انجام کارهای علمی، این پژوهشکده را به محوری دانش بنیان در منطقه تبدیل کنیم.

وی، بین‌المللی کردن دانشگاه را نیز یکی دیگر از اهداف این دانشگاه بیان کرد و افزود: پژوهشکده نجوم دانشگاه کاشان نیز که در کنار این پژوهشکده راه‌اندازی خواهد شد گامی در راستای ارائه طرح‌های تحقیقاتی علمی و حضور پژوهشگران و محققان بین‌المللی است.

رئیس دانشگاه کاشان اظهار امیدواری کرد با برگزاری این همایش با ارائه نقطه نظرات کارشناسان و متخصصان و ارائه راهکارهای مناسب، روند روبه رشد این صنعت را شاهد باشیم.

حسینعلی رفیعی پور، رئیس پژوهشکده اسانس دانشگاه کاشان نیز هدف از برگزاری این سمینار را ارتباط هرچه بیشتر گلاب گیران سنتی، نیمه صنعتی و صنعتی با کارشناسان علمی و متخصصان این حوزه ذکر کرد و گفت: اثرات (درمانی) گل محمدی و محصولات آن بویژه کاربرد اسانس‌ها در صنایع مختلف غذایی، دارویی و آرایشی و بهداشتی، آشنایی با فعالیت‌های انجام شده توسط برخی مراکز تخصصی در کشور و معرفی آزمایشگاه مرکزی کنترل کیفی اسانس و عرقیات گیاهی پژوهشکده اسانس از جمله موضوع‌های این همایش است.

رفیعی پور رسالت این پژوهشکده را در سه حوزه کشت گل محمدی و به زراعی این گیاه و دیگر گیاهان معطر، جداسازی مواد و ترکیبات موثر و خالص و همچنین سنتز ترکیبات مشابه برای کاربردهای دارویی، آرایشی، بهداشتی، غذایی و صنعتی بیان کرد و افزود: ارائه دستگاه‌ها و روش‌های نوین استحصال اسانس و عرقیات گیاهی در حوزه طراحی صنعتی و بیومکانیک از دیگر فعالیت‌های تعریف شده برای این پژوهشکده است.

فرماندار کاشان نیز در این سمینار علمی گفت: بیش از 1500 واحد سنتی و 25 واحد صنعتی گلاب گیری با سطح زیر کشت 1400 هکتار گلستان گل محمدی، موجب شده تا بیش از 20 هزار فرصت شغلی در این بخش ایجاد شود.

ابوالفضل صدرائیه، توجه به گل محمدی و فرآورده‌های آن برای توسعه صنعت گردشگری در کاشان را مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: گل محمدی به عنوان یک محصول استراتژیک کشاورزی از نگاه اقتصادی و همچنین شرایطی که گلستان‌های گل محمدی کاشان در زمان برداشت و آیین سنتی گلاب گیری دارند، می‌تواند در جذب گردشگر موثر واقع شود.

وی نگاه علمی در بخش صنعت گلاب گیری و اسانس را مورد تاکید قرار داد و گفت: اگر می‌خواهیم مشکلات بخش واحدهای سنتی گلاب گیری کاشان حل شود، باید با کار علمی در راستای اقتصاد خلاق در بخش‌های مختلف از جمله اصلاح ژن (ژنتیک) گل محمدی تلاش کنیم.

صدرائیه، برگزاری اولین سمینار تخصصی راهکارهای توسعه صنعت گلاب، عرقیات و اسانس در پژوهشکده قمصر را نشانه احساس مسئولان مربوطه برای انجام کارهای علمی در این بخش از صنعت دانست و اظهار امیدواری کرد پژوهشکده اسانس قمصر با نگاه عالمانه و کارشناسی به صنعت گلاب، حاصل زحمات کشاورزان منطقه کاشان را حفظ و ارتقاء بخشد.

پدر علم فیتوشیمی ایران نز در این همایش گفت: ایران با داشتن هشت هزار گونه گیاهی جایگاه خوبی برای پژوهش در زمینه فیتوشیمی دارد.

پروفسورعبدالحسین روستاییان افزود: همکاری بین بیولوژیست، فارماکولوژیست و فیتوشیمیست‌ها برای کشف مواد دارویی و درمانی از مسیر این ارتباط تحقیقاتی ضروری است.

این پژوهشگر، گونه‌های گیاهی کمبود مواد شیمیایی از جمله حلال‌ها و تجهیزات آزمایشگاهی را از جمله مشکلات پژوهشگران این عرصه دانست و افزود: کمتر دانشگاهی در کشور پیدا می‌شود که دارای تجهیزات کامل و مواد لازم برای تحقیقات پژوهشی بر روی گونه‌های گیاهی باشد.

وی به محققان و پژوهشگران یادآور شد: کمبود امکانات و تجهیزات مانع از تلاش و پشتکار پژوهشی آن‌ها نشود و با اقتدار و دلگرمی کار پژوهشی را در این حوزه برای رسیدن به نتایج مفید و ارتقای سطح سلامت جامعه انجام دهند.

بر اساس این گزارش، این همایش با حضور پژوهشگران، گلاب گیران سنتی و صنعتی و مسئولان منطقه در سالن اجتماعات پژوهشکده اسانس دانشگاه کاشان در قمصر برگزار شد.

انتهای پیام